EN      tjamcaas home page   
   
دهه کرامت: دهه کرامت گرامی باد...
شعار سال 97: شعار سال 97:حمایت از کالای ایرانی...
: سردر مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام...
::نشست خبری در خصوص دومین همایش ملی خربزه

نشست خبری دومین همایش ملی خربزه
در آستانه برگزاری دومین همایش ملی خربزه مدیر همایش جناب آقای دکتر مودوی ریاست مجتمع به همراه دبیر علمی همایش جناب آقای دکتر نستری نشست خبری با حضور خبرنگاران شهرستان برگزار نمودند. در این نشست دکتر مودودی با بیان اهمیت خربزه در شهرستان به عنوان یک برند ملی افزود تلاش ما بر این است که در های دانشگاه به روی کشاورزان باز شود. ایشان بیان کردند تربت جام به عنوان یک برند قطب بزرگ تولید خربزه در کشور است و این محصول از پرمصرف ترین میوه ها در سبد غذایی خانوارهای ایرانی است.
وی با بیان اینکه بیش از90 درصد منابع آبی منطقه در بخش کشاورزی مصرف می شود، توسعه فناوری های روز در حوزه کشاورزی، جلوگیری از آلودگی و بحران آب را از اهداف برپایی این همایش ملی عنوان کرد.
دکتر مودودی خاطرنشان کردند: با وضعیت فعلی منابع آبی و تولید خربزه، این محصول در آینده از سبد تولیدات کشاورزی خارج می شود که باید راهکارهای مناسبی اندیشید و یکی از وظایف دانشگاه ها آینده پژوهی و ارائه راهکار است.
رئیس مجتمع عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام گفت: خربزه علاوه بر مصرف تازه خوری، می تواند با پرداختن به قابلیت آن برای استفاده در صنایع جانبی و نیز صادرات، سهم مهمی در اقتصاد مردم تربت جام داشته باشد.

در این نشست خبری دکترنستری دبیر علمی همایش با اشاره به برگزاری این همایش در روز 22 شهریورماه، افزود: هیات داوران همایش از میان مقالات رسیده 40 مقاله را برای ارائه در این همایش برگزیند.
وی اظهار کرد: از مقالات منتخب 10 عنوان به صورت سخنرانی و مابقی در قالب پوستر ارائه خواهد شد و سخنرانان کلیدی اساتیدی از دانشگاه های تهران، فردوسی مشهد، اصفهان و ... خواهند بود.
در ادامه دکتر نستری اظهار داشت سالانه 18 هزار هکتار از مزارع تربت جام زیر کشت خربزه می رود که از این نظر رتبه نخست کشور را دارد. عمده ترین خربزه تولیدی در این شهرستان گونه خاتونی است.
لازم به ذکر است دومین همایش ملی خربزه به همت مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام در روز چهارشنبه مورخه 22/06/1396 در محل تالار همایش های جامی برگزار خواهد شد.

روابط عمومی

دسترسی سریع
وب لینک ها

خراسان رضوی - شهرستان تــربت جــام، بلوار امام خمینی(ره)، بین امام خمینی 39 و 41، مجتمع آموزش عالی کشاورزی و دامپروری تــربت جــام
تلفن:44-05152547041 نمابر : 05152547045 کد پستی: 9571875335

POSTME Web Team