EN      tjamcaas home page   
   
تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت: تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت...
ماه: فرارسیدن ماه محرم تسلیت...
شعار سال: سال جهش تولید با مشارکت مردم...
::بازدید دانشجویان مجتمع از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و باغ گیاه‌شناسی مشهد

بازدید دانشجویان مجتمع از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و باغ گیاه‌شناسی مشهد




با پیگیری‌های انجمن علمی رشته علوم و مهندسی باغبانی مجتمع آموزش عالی تربت جام، در روز یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳، جمعی از دانشجویان این رشته با همراهی دکتر مرادی از اساتید مجتمع، از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مشهد و باغ گیاه‌شناسی مشهد، بازدید کردند.
در ابتدای این بازدید، دانشجویان به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی رفتند و ضمن بازدید از باغات طرح متراکم و نوین ارقام سیب، آقای دکتر احمد فهادان کارشناس و محقق باغات، در رابطه با درختان میوه‌ی دانه‌دار و هسته‌دار، از جمله سیب و بادام و گردو، نکات مهمی در مورد تنش‌های وارده، مزایای باغات متراکم و اصولی نسبت به باغداری سنتی، روش‌های آبیاری جدید، ارقام مورد استفاده و تاثیرات آنها و همچنین نکات عملی درباره هرس و نگهداری این درختان به دانشجویان، خاطرنشان کرد.
همچنین به جهت انگیزه و رغبت دانشجویان به ادامه تحصیل و داشتن پشتکار و خلاقیت در این رشته، از تجربیات و نتایج زحمات خود و همکارانشان در زمینه اصلاح باغات گفتند.
در ادامه، از باغ گیاه‌شناسی بازدید به عمل آمد که طی آن دانشجویان با تعداد زیادی از درختان و درختچه‌های زینتی، گیاهان فصلی و دائمی متفاوت آشنا شدند.
در پایان این بازدید، دکتر مرادی ضمن پرسش و پاسخ، در مورد شناخت گونه‌های گیاهی و نحوه کاربرد آنها، با دانشجویان به گفتگو پرداخت.

روابط عمومی

دسترسی سریع








وب لینک ها







خراسان رضوی - شهرستان تــربت جــام، بلوار خلیج فارس، بین خلیج فارس 11 و 13، مجتمع آموزش عالی تــربت جــام
تلفن:44-05152547041 نمابر : 05152547045 کد پستی: 9571966590