EN      tjamcaas home page   
   
هفته: هفته وحدت گرامی باد...
غبار روبی گلزار: غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته دفاع...
گلخانه: گلخانه آموزشی و تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی تربت...
بازدید از: بازدید دکتر نستری نصرآبادی از گلخانه آموزشی و تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی تربت...
گلخانه: گلخانه آموزشی و تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی تربت...
::اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور

تاریخ درج خبر:1402/06/22                                                     شناسه خبر:1402/06/21

حضور دکتر نستری نصرآبادی در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور

به گزارش روابط عمومی مجتمع، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 20 و 21 شهریور 1402، در سالن همایش‌های سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گرد هم آمدند.

در این اجلاس که با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، رؤسای دانشگاه‌ها درباره مسائل مختلف در زمینه آغاز سال تحصیلی تبادل نظر کردند.
همچنین پنل‌های تخصصی با موضوعات مختلف آموزش، پژوهش، فناوری و فرهنگی با حضور مسؤولان آموزش عالی برگزار شد.
دکتر زلفی‌گل تاکید کرد: اجلاس روسای دانشگاه‌ها به نوعی هماهنگی و هم‌رسانی است و علم کشور را راهبری می‌کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: بحث مهارت محور کردن آموزش در آموزش عالی نیاز به عزم فرابخشی دارد چرا که برای کارورزی، کاربینی و کارآموزی دانشجویان نیاز دارند سایر وزارتخانه‌ها و صنایع خصوصی و دولتی به آنها کمک کنند و دانشجویان ما را بپذیرند. تحقق این هدف راه‌های مختلفی دارد، در قانون توسعه هفتم پیش‌بینی کردیم اگر مصوب شود و دستورالعمل آن تدوین و به تصویب هیات وزیران برسد، شرایطی را می‌بینیم که منافع آموزش عالی با منافع صنایع خصوصی و دولتی همسو می‌شود.
دکتر زلفی‌گل افزود: یکی از دستورات این نشست، بررسی و توضیح در مورد دستورالعمل پرداخت پژوهانه جامع به اعضای هیات علمی بود. این پژوهانه در حوزه‌های مختلف و شامل بخش‌های علمی، فرهنگی و هنری و ورزشی اعطا می‌شود.

وزیر علوم ادامه داد: این پژوهانه به ازای میزان فعالیت‌های اعضای هیات علمی تخصیص داده می‌شود.
در این اجلاس، دکتر مسعود گنجی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و رئیس صندوق رفاه دانشجویان، به وظایف صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان به دنبال ایجاد فرصت مناسب برای حل مشکلات دانشجویان عزیز است، به‌طوری‌که دانشجویان بدون دغدغه معیشتی، با خیال راحت به امر آموزش و تحقیقات بپردازند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: این صندوق سهم دانشجو از تامین هزینه غذای دانشجویی را بر اساس مصوبات هیئت امنای این صندوق به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد.
برای سال تحصیلی 1403-1402 این مبلغ برای غذای پرهزینه، متوسط هزینه و کم هزینه به ترتیب ده هزار تومان، هشت هزار تومان و پنج هزار تومان تصویب و دستورالعمل آن به دانشگاه‌ها ابلاغ گردید.
دکتر عموعابدینی معاون آموزشی وزارت عتف، از تدوین و نهایی شدن 4 آئین‌نامه آموزشی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: «آئین‌نامه استاد راهنما یا راهبر آموزشی در دوره‌های کاردانی و کارشناسی»، «مقررات آموزشی در کلیه مقاطع تحصیلی»، «تدوین و بازنگری 1500 برنامه درسی» و «شیوه‌نامه اجرایی دروس مهارتی و اشتغال‌پذیری»، چهار آیین‌نامه جدید آموزشی وزارت علوم هستند که به‌زودی ابلاغ خواهند شد.
دکتر عموعابدینی با تاکید بر اینکه سال تحصیلی تمامی دانشگاه‌ها از سوم مهر ماه شروع می‌شود، خاطرنشان کرد: ما آموزش مجازی در دانشگاه‌ها نداریم و دانشگاه‌ها از سوم مهر ماه آموزش خود را به صورت حضوری آغاز خواهند کرد.

روابط عمومی

دسترسی سریع
وب لینک هاخراسان رضوی - شهرستان تــربت جــام، بلوار خلیج فارس، بین خلیج فارس 11 و 13، مجتمع آموزش عالی تــربت جــام
تلفن:44-05152547041 نمابر : 05152547045 کد پستی: 9571966590