EN      tjamcaas home page   
   
هفته: هفته وحدت گرامی باد...
غبار روبی گلزار: غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته دفاع...
گلخانه: گلخانه آموزشی و تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی تربت...
بازدید از: بازدید دکتر نستری نصرآبادی از گلخانه آموزشی و تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی تربت...
گلخانه: گلخانه آموزشی و تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی تربت...
::نشست تخصصی روسای ادارات رفاه و خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور

تاریخ درجبر:1402/06/18                                           شناسه خبر:14020608

نشست تخصصی روسای ادارات رفاه و خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور
به گزارش روابط عمومی مجتمع، نشست تخصصی روسای ادارات رفاه و خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، با حضور دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان و به میزبانی صندوق رفاه دانشجویان در هفته دولت در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ۷ و ۸ شهریور ۱۴۰۲، در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
در طی این نشست، دکتر مسعود گنجی، در خصوص عملکرد صندوق رفاه دانشجویان گفت: در سال ۱۴۰۰، دانشجویانِ سراسر کشور از ۵۰۳ میلیارد ریال وام دانشجویی بهره‌مند شده بودند که در حال حاضر این رقم به ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
دکتر گنجی ادامه داد: تعداد ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی ۱۸۶ هزار بوده که این تعداد نیز به ۲۲۰ هزار خوابگاه ملکی مجردی رسیده و حدود ۳۶ هزار نفر به ظرفیت خوابگاهی اضافه شده است که این میزان افزایش در ۲ سال گذشته بی سابقه می باشد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در مورد خوابگاه‌های مجردی تاکید کرد: امیدواریم ظرفیت خوابگاه های مجردی به ۳۰۰ هزار نفر برسد که اگر چنین شود طبیعتاً هیچ دانشگاهی مشکل خوابگاه نخواهد داشت.
دکتر گنجی به افزایش میزان ودیعه مسکن دانشجویان اشاره و عنوان کرد: تا سال ۱۴۰۰ وام ودیعه مسکن در تهران حداکثر ۳۰ میلیون تومان و در هشت شهر بزرگ کشور ۲۵ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۹ میلیون تومان بوده است، که این مبلغ در حال حاضر به ۷۰ میلیون تومان در تهران رسیده است یعنی بیش از دو برابر شده است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان تاکید کرد: ما وظیفه داریم دانشجویان را حمایت کنیم و برنامه زندگی و معیشت آنان را در حوزه وظایف صندوق ارتقا بخشیده و در همین راستا، ۳۰ میلیون تومان ودیعه مسکن متأهلی را به ۷۰ میلیون رساندیم، که این مهم اعتبار زیادی می طلبد، لیکن ما مسئولیت پذیرفته ایم و به یاری خداوند به انجام خواهیم رساند.
دکتر گنجی در پایان گفت: صندوق رفاه دانشجویان اهداف بسیار والایی در زمینه خدمات رفاهی دانشجویان دارد که هنوز میانه راه است و بهره برداری از سامانه یکپارچه خدمات رفاه دانشجویان تحت عنوان «رفاه» در همین راستا است که ان‌شاءالله با همکاری و همدلی مسئولین دانشگاه‌ها، رفاه را در کلیه امور زندگی دانشجویان به ارمغان خواهد آورد.
در حاشیه این نشست، کارگاه‌های مختلفی در خصوص آموزش سامانه جدید صندوق رفاه برگزار شد.
در طی روزهای برگزاری این نشست، مهندس فهمیده مدیر امور دانشجویی مجتمع آموزش عالی تربت جام، دیدارهای دوجانبه‌ای با مسئولین صندوق رفاه کشور انجام داد و بر ضرورت افزایش اعتبار برای پرداخت وام به دانشجویان مجتمع آموزش عالی تربت‌جام تاکید کرد.

روابط عمومی

دسترسی سریع
وب لینک هاخراسان رضوی - شهرستان تــربت جــام، بلوار خلیج فارس، بین خلیج فارس 11 و 13، مجتمع آموزش عالی تــربت جــام
تلفن:44-05152547041 نمابر : 05152547045 کد پستی: 9571966590